BLACK OSTRICH OF POLAND

Home » Archiwum

Archiwum

200-lecie

dodane 02.06.2009
200 lecie

15 grudnia 2007 obchodzono uroczyście rocznicę 200-lecia budowy domu. Uroczysty jubileusz został zorganizowany dzięki pomocy Towarzystwa Miłośników Ziemi Złotoryjskiej. Obchody uświetniło otwarcie wystawy akwarel Jerzego Borowca poświęconych ginącej architekturze wsi Pogórza Kaczawskiego.

W zabytkowym wnętrzu, przy kominku, goście wysłuchali gawęd historycznych. W przerwach występował miejscowy zespół Sami Swoi śpiewający zapomniane kolędy i pastorałki oraz Roman Hawran prezentujący poezję ukraińską śpiewaną przy akompaniamencie gitary.

Sylwester 2007

dodane 23.06.2009

Sylwester 2007 był baśniowy. Autorką dekoracji była Pani Lidia Malicka, która wykorzystała do tego celu swoje obrazy o tematyce baśniowej. Do dekoracji dopasowali się goście, którzy bawili się w stosownych kostiumach.

 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->

Jarmarki nad Skorą

dodane 02.06.2009
Tak wyglądało zaproszenie na Jarmark Lipcowy

W roku 2008 zorganizowaliśmy kilka imprez kulturalno-promocyjnych pod nazwą Jarmarki nad Skorą.
Celem projektu było:

 1. Rozbudzanie wrażliwości dzieci i młodzieży na walory przyrodnicze i ekologiczne oraz kształtowanie postaw proekologicznych poprzez działalność kulturalną i edukacyjną.
 2. Integracja mieszkańców dorzecza Skory wokół wspólnego dobra, jakim jest dająca życie rzeka.
 3. Harmonijne współżycie z przyrodą jako wartość etyczna.
 4. Promocja regionu i produktów regionalnych.

Napisali o nas:

dodane 02.06.2009
Echo Złotoryi

Artykuł Iwony Pawłowskiej
Przeszłość w parze z teraźniejszością

Dom

Dom, w którym mieści się Ranczo pod Strusiem ma 200 lat. W stylowym, rustykalnym wnętrzu wzrok przyciąga oryginalny kominek, nad którym widnieje data 1807. Właściciele Ewa Wolak i Jacek Barciszewski dbają o odtworzenie, a właściwie zachowanie klimatu sprzed wieków. Pomaga im w tym sam dom, w którym atmosferę tworzą piękne krzyżowe sklepienia, liczne kolumienki, kominki.

Dom, w którym teraz mieszkają, kupili w 1999 roku. Mieli dość miasta. Porzucili domek z ogrodem i przenieśli się do oddalonego od głównych szlaków Wojcieszyna. Wśród ich znajomych stanowili jedną z wielu par, która wybrała drogę pod prąd, czyli życie z dala od miasta. Początkowo myśleli o tym, by dom na wsi był dla nich weekendową odskocznią od legnickiego gwaru. Stało się inaczej.

Home